Bursa zemin Etüdü Firması

BURSA ZEMİN MÜHENDİSLİK

Proje Hizmetleri

Diyafram Duvar ,Fore Kazık, Mini Kazık, Ankraj, Enjeksiyon, Jet Grout , Zemin Çivisi, Püskürtme Beton ,Well Point , Zemin Islahı , İksa Uygulamaları gibi çalışmalarla Zemin ve Temel Mühendisliği konularında faaliyet gösteren sektörün güvenilir uzman firmalarından biridir.

KAZIKLI TEMEL UYGULAMALARI

Kazık temeller zeminin sağlam noktalarına bina yüklerini aktarabilmek amacıyla derinlere kadar inen grup halinde yapılan  kazık işlemleridir.

 
DERİN KAZI İKSA YAPILARI

Derin kazı çukurlarının desteklenmesinde en çok  kullanılan iksa sistemleri; kazıklı ve ankrajlı perdeler , betonarme perdeler,  diyafram duvarlar 

 
DESTEKLEME YAPILARI

Bu yüzden inşaat  alanında geoteknik etütler yapılarak; zeminin özellikleri, komşu yapı ve mevcut sistemlerin durumu ve yerleşimi hakkında bilgi toplanmaktadır.

 
ZEMİN İYİLEŞTİRME

Zemin iyileştirme teknikleri dört ana gurupta sınıflandırılabilir. Mekanik, hidrolik, fıziksel/kimyasal ve Katılma/Dâhil 

 
SONDAJ

Sondaj kısaca yeryüzüne açılan bir nevi deliktir.  Sondaj makinesi kısaca, bir kızağa veya kamyona monteli basit yapılı sondaj  donanımı olarak tanımlanabilir.

 
ZEMİN ENJEKSİYONU

Zemin enjeksiyonu, zamanla sertleşen akışkan bir harcın basınç ile zemin ya da çatlaklı kaya içerisine enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bir yöntemdir.

 
JET GROUTİNG

Jet Grout:  Jet – grout  yüksek basınç altında çimento su karışımının zemine enjeksiyonu ile kolon oluşturulurak yapılan bir konsolidasyon tekniğidir.

 
TAŞ KOLON

Taş kolon uygulanacak zemin içerisine sondanın kendi ağırlığı, titreşim ve hava jeti yardımı ile istenilen derinlikte kuyu şeklinde delikler açılır.

 
FİTİL DREN

Jetgrout Kolon · Vibro Flotasyon · Taş Kolon · Fitil Dren  · Dinamik Kompaksiyon. Yumuşak- gevşek zemin koşullarında zemin suyunun drenajı sağlanır.

 
DEEP SOİL MİXİNG

Derin zemin karıştırma yöntemi ( deep soil mixingise ; çimento ve/veya diğer  malzemeler ile zeminin yerinde karıştırılması işlemidir .

 
FORE KAZIK

fore kazık boyları yaklaşık 0-50 mt aralığında değişmektedir. Uygulama,  fore kazık makinesi diye bilinen iş makineleri ile yapılmaktadır. 

 
MİNİ KAZIK

Temel kazığı veya  derin kazılarda düşey yer değiştirmelerin önlenmesiyapıların dönmeye karşı emniyete alınması amacıyla yapılan sistemin düşey elemanlarıdır .

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Would love your thoughts, please comment.x
Hemen Ara