Bursa Kanalizasyon İnşaatı - Bursa Zemin

Kanalizasyon Hattı Yenileme

 

Kanalizasyon sisteminin çökmesi veya eskimesi kanalizasyon hattının yenilenmesine yol açmaktadır. Özellikle eski binalarda sıklıkla tercih edilen kanalizasyon onarım yöntemlerinden biri, kanalizasyon hattı yenileme işlemidir.

Kanalizasyon Hattı Yenileme Nedir?

Kanalizasyon hattı yenileme ve altyapı tamiratı işleminin mutlaka uzman bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Kanalizasyon hattının yanlış yapılması durumunda, mutlaka hızlı bir şekilde bu hattın düzeltilmesi gerekmektedir. Bununla beraber yaşı geçmiş binalarda, genel olarak kanalizasyon problemleri oluşmaktadır. Bunun için siz değerli müşterilerimiz, kanalizasyon hattı yenileme talebinde bulunarak bu sorunu çözebilirler.

Kanalizasyon arızalarında ilk olarak su akıntısı görülmektedir. Su akıntısının artması durumunda bina içerisinde rutubet oluşmaktadır. Zaman içerisinde suyun artmasıyla demirlerde oksitlenme oluşmaktadır ve binanın birçok farklı yapısı hasar almaktadır.

Kanalizasyon Hattı Yenileme Neden Tercih Edilmelidir?

Kanalizasyon hattında problem olması durumunda acil olarak arızanın giderilmesi gerekmektedir. Kanalizasyon hattı yenileme işlemi ile beraber altyapı problemlerini profesyonel bir ekip ile rahat bir şekilde çözebilirsiniz. Kanalizasyon hattı yenileme konusunda uzman olan firmamız, sizler için kusursuz bir hizmet vermektedir. Bu yenileme işlemi sırasında, mutlaka yapılacak olan şebekenin kanunen uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yönetmelik dışında yapılan kanalizasyon şebekeleri, kişileri maddi ve manevi anlamda zedeleyebilir.

Kanalizasyon Hattı Yenilerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında ilk dikkat edilmesi gereken konulardan biri boru eğimidir. Özellikle tuvalet borularının, kanalizasyona doğru eğimi son derece önemlidir. Atık su borularının gittiği yere kadar özel bir eğim verilmesi gerekmektedir. Genellikle inşaat işi sırasında yapılan en büyük yanlışlardan biri, eğimsiz boru yapımıdır. İleride oluşan bütün tesisat problemleri, yanlış eğimli borular yüzünden kaynaklanmaktadır.

Yapılan Kanalizasyon (Atıksu) Projeleri genel olarak; Şebeke, Toplayıcılar, Kollektör, Deşarj ve Geçici Deşarj Hatları, Kanalizasyon (Pissu) Terfi İstasyonları, Terfi Hatları vs ile yapılan çalışmalara ait metraj ve maliyetlerinin çıkarılması işlerini kapsamaktadır.


Ayrıca, Kanalizasyon (Atıksu) Projeleri kapsamında gerekli harita ve jeoteknik (sondaj) çalışmaları da yapılmaktadır.


Bu kapsamda gerekli olan harita ve jeoteknik (sondaj) çalışmaları da yapılmaktadır.
Bursa Zemin İnşaat, sahip olduğu tecrübe, teknik personel ve ekipmanlar ile her ölçekte İçme suyu projesini ulusal veya uluslararası ölçekte yapacak kapasiteye sahiptir.

Bursa Kanalizasyon İnşaatı - Bursa Zemin

Hemen Ara