Bursa Zemin Asfalt Plent Mix Temel Üretimi

Plentmiks Temel Karayolları Üstyapı Şartnamesine göre hazırlanan Tip 1 ve Tip 2 olmak üzere şartnamesi bulunan Dmax 37,5mm olan malzemeden üretilen BSK altında bulunan tabakadır. 

Bu temel tabakasının dizaynın yapılması gerekmektedir.. Konkasör üretiminde kullanılan eleklere göre 15 günlük elek analizi ortalması doğrultusunda geçen yüzde oranlarına göre dizayn edilir.. Kimi şantiyeler 3’lü ve 4’lü karışım yapmaktadırlar.. 3’lü karşımın şantiye ortamında hazırlanması ve kırılması daha uygundur. Sebebi verim yönünden fazladır. Şöyle ki kırılan malzeme tipleri 19-38 mm , 10-19 mm , 0-10 mm olarak karışıma girer.

Diğer türlü 4 ‘lü karşımda ise 19-38 mm , 12-19 mm, 5-12 mm , 0-5 mm olarak kırılır. Tabi bu konkasördeki elek çaplarına göre değişiklik gösterir.. 

Plentmiks tabakası Alttemel tabakasının üzerinde BSK Serimine uygun şekilde hazırlanmalı sıkışma yönünden sağlam olmalıdır. Modifiye proktor yöntemi ile hazırlanan yoğunluk yol da % 100 e eşit olmalıdır.

Plentmiks Tabakasında kil, silt, yabancı maddeler bulunmamalıdır. Sağlam temiz agregadan üretilmesi durumunda yolda yüksek verim eldilir.. Serim sırasında meydana gelecek ondilasyon bu tabakada çok aza indirilmelidir aksi takdirde yolda bulunan ondilasyonlar BSK yüzeyinde de aynısı olacaktır.. 

Plentmiks (PMT) üretimi için gerekli Mekanik Plent teklifini firmamızdan talep edebilirsiniz.

PMT (plentmiks temel) malzemeleri; yol gövdesinin plent-miks temel tabakasının oluşturulmasında kullanılan, primer kırma ve eleme işleminden geçirilerek en az üç farklı tip agreganın, mekanik plentte belirli orandaki su ile karıştırılmasıyla hazırlanır. Yolda finişer ile serilme işlemi gerçekleştirilir.

Pmt Rekabet Üstünlükleri :

  • Mekanik plent otomatik olarak çalışıp gerektiği taktirde manuel olarak çalışabilir.
  • Soğuk agrega silolarının dozaj bantları elektrik motoruyla tahrikli ve kademesiz dozaj ayarı yapılabilir özelliktedir.
  • İmalat sırasında bant hızları kumanda kabininden hız kontrol ünitesi ile arttırılıp azaltılabilir.
  • Karıştırıcı içinde karışımın yapıldığı bölümler aşınmaya dayanıklı değiştirilebilir çelik döküm plakalardır. (Ni Hard 4)
  • Karıştırıcı kollar, çelik döküm malzemeden imal edilmiş ve karıştırıcı içinde süpürülmemiş yer bırakmayacak şekide karışım yapmaktadır.
  • Otomasyon sistemi, otomatik kumanda kontrollüdür.

Taşıma gücü yeterli taban veya alttemel tabakası üzerine kırılmış çakıl, kırma taş, kırılmış cüruf veya ince malzemelerin kullanılarak gradasyon limitleri içerisinde plan ve projelere uygun olarak bir veya birden fazla tabakalar halinde serimi ve sıkıştırılması.

Hizmetlerimiz

 

BURSA ZEMİN ASFALT Serimde En UYGUN Fiyat, OTOPARK, YOL, Fabrika, SAHA, Asfaltları yapılır. Bursa asfalt işleri için uzman EKİP, Uygun Asfalt Fiyatı

Hemen Ara