Bursa Zemin Kazı Yıkım Hafriyat Hizmetleri

Güvenilir kurum olma ilkesiyle hareket eden firmamız; bunu kurum kültürü haline getirmek için hizmet kalitesini en üst seviyede tutmaktadır.

Derin ve yüzeysel kazı, kanal kazıları, iletişim ve enerji kablolarının döşenmesi, baraj ve gölet inşaat saha kazıları, tesviye, dolgu sıkıştırma, inşaat alanı temel kazıları, fabrika sahası hazırlama, alan düzeltme ve tesviye, su havuzu kazıları, bina yıkım, apartman yıkım, iş merkezi yıkım ve molozların taşınması gibi hafriyat ve inşaat faaliyetlerinden oluşmaktadır.

Temel Açma, Bina Yıkım, Elektrik-Su-Doğalgaz Alt Yapı Çalışmaları, Yol İnşaatı, Çevre Düzenlemesi, Peyzaj Çalışmaları Sonucu Ortaya Çıkan Hafriyatların Temizliği, Nakliyesi, Dolgusu, Tesviyesi.

  • Müşteri Memnuniyeti
  • Güvenilir Hizmet
  • Sektörün Lideri
  • Güçlü Kadro
  • 7×24 Whatsapp Desteği
  • Öncü Hizmet

Bina yıkımı, kuyu temel, yerinde dönüşüm, kanal açma, ev yıkım, kentsel dönüşüm, toprak aktarma, temel açma, fabrika yıkım, depo yıkım, beton kırma, moloz atımı gibi birçok kazı yıkım ve hafriyat hizmetlerini en uygun fiyatlı vermekteyiz.

Bursa Zemin Hafriyat – Kazı Yıkım titiz ve dikkatli çalışma gerektiren tüm hafriyat işlerinizi, işinin ehli profesyonel ekiple; çalışmaya en uygun son model iş makinaları kullanarak gerçekleştirmekte. Süreç boyunca tüm güvenlik önlemleri almakta ve proje sözleşmeye uygun olarak size en kısa sürede teslim edilmektedir.

Bursa Zemin Kazı Yıkım Hafriyat Hizmetleri

Kazı ve Hafriyat İşleri

TEMEL KAZISI ve HAFRİYAT İŞLERİ

Hafriyat yani kazı imalatlarına başlamadan önce hafriyat ruhsatı, sigorta işlemleri,  hafriyat döküm izin belgesi vs. gibi (İlgili kurumlardan, belediyelerden istenilen evraklar hazırlanarak alınır.) gerekli işlemler yapılır ve izinler alınır.

Kazıya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bir husus ise projenin gerçekleştirileceği alan içerisinde bulunan mevcut temiz su, pis su, telekom, doğalgaz vs. gibi hatların planlarını, ilgili kurum veya belediyelerden alarak, kazı esnasında bu hatlara zarar verilmemesi için o bölgelerde kazı yapılırken dikkat edilmesi,  gerekirse mevcut şebeke hatlarının yerlerinin özenle belirlenip işaretlenmesi ve her türlü önlemlerin alınması gerekir.

Gerekli görülen yerlerde, örneğin doğal gaz hattının geçtiği bir bölgede kazı yapılacaksa ilgili kuruma bilgilendirme yapılması, gereken önlemlerin alınması ve hatta olası tehlikelere karşı ilgili kurumlardan ekiplerin kazı esnasında bölgede bulunması gerekebilir.

Kazı işlerine başlanmadan önce gereken her türlü önlemler alınmalı, yakınındaki yapılara zarar vermemek için gerekli hesaplar ve yöntemler belirlenmelidir. Bu gibi teknik detaylar ile ilgili her ayrıntıyı ve her kazı yöntemini, çeşidini vs. değinemeyeceğimiz için bunlarla ilgili daha geniş, ayrıntılı kaynaklar yazımızın sonunda mevcuttur.

Temel kazısı yapılırken, temelden su çıkması durumunda veya bir yerlerden su gelmesi durumunda temel kotuna indikten sonra eğimli bir kanal açılıp, içerisine mıcır doldurup (borunun etrafına) daha sonra drenaj borusunu kanala yerleştiririz. Kısacası bir drenaj sistemi ile suyu uzaklaştırırız ancak drenaj ile ilgili yazımızda drenaj sisteminin nasıl yapılması gerektiğini daha ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz. Bu işlem ile birlikte temele gelen suyu drenaj borularıyla tahliye etmiş oluyoruz.

Bir diğer yöntem ise kazı alanımızda su fazla ise yine mıcır ile eğimli bir kanal açıp uygun bir yere temel kotundan daha derinde olacak şekil bir kuyu yapılır. Ve böylece suyun kuyuya dolup temele gitmesini engellemiş olursunuz. Kuyudaki suyu da motor pompalar ile çekip uygun bir yere (mevcut kanalizasyon hattı gibi) tahliye etmemiz gerekir. Kuyuya dolan su temiz ise şantiyede sulama vs. işlerinde bile kullanabiliriz. Bu ve benzeri durumlar için kazıya başlamadan önce önlemlerimizi almamız gerekir.

Hemen Ara