Bursa Moloz Atma Ekibi

Moloz Atma Hizmeti

 

Alo Moloz Atma Hattı olarak Bursa’da tüm ilçelerde hizmet vermekteyiz. Evinizde, bahçenizde veya iş yerinizde bulunan tüm molozları kapınızdan alıyoruz ve belediyelerce belirlenen moloz atma alanlarına yasal bir şekilde naklediyoruz. 

Moloz Atımı Neleri Kapsamaktadır?

Moloz atımında Bursa Moloz olarak, çuvallı ve çuvalsız tüm molozlarının  bertarafı, hurda eşya alımı konusunda kesintisiz hizmet vermekteyiz. Firmamızın sağlamış olduğu bu hizmet her türlü alçı, beton, fayans, duvar, şap kırım, molozları gibi aklınıza gelebilecek her türlü molozu bertaraf etmeye hazırız .

Molozlar Nereden Alınır ve Nereye Atılır ?

Evlerde yapılan tüm restorasyon faaliyetlerinde ve inşaatlarda atıklar oluşur ve bu atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde uygun alanlara nakledilmesi gerekir. Biz Bursa Moloz olarak çevre hassasiyetiyle tüm moloz bertaraf işlerini gerçekleştirmekteyiz.. Oluşan molozların evinizin bahçe katında veya 20. katta olması önemli değildir. Molozlar nerede olursa olsun uzman ekibimiz ve kapalı kasa araçlarımız ile moloz atma hizmeti vermekteyiz. Moloz atımı sırasında çevreye zarar vermeden ve gürültü kirliliği yaratmadan (Komşularınızı Rahatsız Etmeden) usulüne uygun olarak yüklemesini yapıyoruz. Yükleme işini tamamladıktan sonra Hafriyat Toprağı İnşaat Ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği hükümleri gereğince bertaraf işlemini gerçekleştiriyoruz.. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve molozların bulunduğu ilçe belediye başkanlığınca belirlenen yasal hafriyat döküm alanlarına  döküyoruz.

Moloz Atımı ve Nakliye İşleri Nasıl Yapılır?

Moloz atımı ve nakliye işlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili profesyonel firmalardan yardım alabilirsiniz. Ergonomik olarak işin üstesinden gelmek için işinde belirli bir deneyim sahibi olan firmalar daima bir adım önde olmaktadır.

Özellikle molozun alınması ve nakil edilmesi sonrası döküleceği alanın dışında resmi ya da özel bir mülkiyete atılması ciddi hukuki problemler yaratabilir. Moloz çıkaran firmanın anlaştığı yer dışında bir yere dökülmesi her iki tarafa da sorun yaratabilir. Bu yüzden bu sektörün aranan firmalarından biri olan Öçal Hafriyat olarak, uzman kadromuzun yardımını alabilirsiniz.

Moloz atımı, inşaat sahası yetkililerinin nakliye firması ile iletişim kurarak fiyatlandırma almasıyla başlar. Daha sonra çalışma sahasında etüt yapılır ve molozların nereden çıkarılacağı, nereye atılacağı, ne zaman ve ne kadar taşınması gerektiği ile nereye döküleceği gibi konular ile ilgili planlama yapılır. Belirli bir koordinasyon dahilinde yapılacak çalışmaların başarıya ulaşma ihtimali her zaman daha yüksek olmaktadır.

Çalışacak araçların bakımı önceden yapılmalıdır. İş sırasında oluşan arızaları gidermek için yeterli sayıda ve nitelikte personel istihdam edilmelidir. Arıza yaşayan araçların yerine ikame olarak yeni araçlar yerleştirilmeli ve işin aksamasında müsaade edilmemelidir. İşin problemsiz yapılmasını sağlayan düzenli ve güvenli çalışma prensiplerinden ödün verilmemelidir.

Moloz Atımı ve Nakliye İşleri Yapan Firmalar

İhtiyacınız olan molozların atılması işi için en uygun firmalar, bu alanda tüm yasal izinleri almış ve işin teknik yönüne hakim olan firmalardır. Bu yüzden amatör firmaları yerine, referansları kuvvetli ve ihtiyaç duyulan işe yönelik araçları olan firmalar, daha fazla işinize yarar.

Yeterli sayıda personel görevlendirecek olan, çalışacak personeli iş güvenliği eğitimi almış olan, yetkililer arası diyalog konusunda yetkin personeli olan firmaların, profesyonel iş çıkardıkları bilinmektedir.

Moloz atımı ve nakliye işleri yapan firmaların yeteri kadar araçla işe koyulması avantaj sağlar. İlgili yönetmeliklere göre moloz atımı yaparak, şirketlerin yasal problem yaşamalarının da önüne geçer. İnşaat alanında yer altına doğru kazılar yapıldığı için ne çıkacağı tam olarak kestirilemez. İnsan sağlığını tehlikeye atabilen çöp niteliğinde atıklar da olabilir. Bu nedenle çok hızlı şekilde temizlenmesi ve nakledilmesi de gerekebilir.

Toprağın jeolojik yapısına göre çıkacak molozların içeriğinin zehirli atıklardan oluşması da her zaman risk dahilindedir. Tüm bu nedenler kümülatif olarak dikkate alındığında deneyimli ve yetkili bir moloz atımı ve nakliye işleri firmasının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Tehlikeli atıkların tüm güvenlik tedbirleri alınarak taşınmasını da bu firmalar aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Riskli molozlar direkt kepçe aracılığı ile kamyonlara atılabileceği gibi çeşitli çuvallara doldurularak da nakledilebilir.

Moloz Atımı ve Nakliye İşleri Fiyatları

Moloz atımı ve nakliye işlerinin fiyatlandırması taşınacak malzemenin miktarına, türüne ve döküleceği alanın uzaklığına göre değişir. Firmaların bu kriterleri dahil ederek yaptıkları hesaplamalar her iki tarafın da karşılıklı istişareleri ile farklı ödeme seçeneklerini kesinleştirmektedir.

Günümüzde atım ve nakliye yapan firmaların aşağı yukarı benzer fiyatlandırmalar yaptığı görülse de ödeme türü ve seçenekleri ile ilgili tecrübeli firmaların daha makul teklifler verdiği açıktır.

Molozun güvenli bir nakil hattı oluşturularak taşınması son derece önemlidir. Özelikle tehlikeli atıkların yerleşim yerlerine uğramadan dökülecek alana ulaştırılması sağlık açısından gereklidir. Molozların oluşturduğu görüntü kirliliği, taşınması sırasında oluşan toz, koku veya diğer etkenler, taşıma işinin önemini ortaya koymaktadır.

Yasalara uygun şekilde doldurulan, taşınan ve dökülen molozlar, hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmakta, hem de yüklenici firmaların düzenli şekilde çalışmasını kolaylaştırmaktadır. Yıkılan veya tadilattan geçen binalardan oluşan molozların atımı ve nakliye işleri firmamız tarafından istenilen tüm koşullara uyularak gerçekleştirilmektedir.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
Would love your thoughts, please comment.x
Hemen Ara